Hibridinė saulės elektrinė
Hirbdinių inverterių, baterijų ir saulės elektrinės kombinacijos tikslas ir nauda.
Hibridinė saulės elektrinė, tai vis įsibėgėjanti ir vis labiau populiarėjanti sistema, kuri leidžia pasiekti 100-procentinį elektrinės potencialą. Taigi kokia yra nauda hibridinės sistemos, kas sudaro ją ir koks sistemos veikimo principas.
Atsižvelgiant į šiandienos rinką bei tendencijas, tikėtina jog hibridinė saulės elektrinės sistema yra daugelio žmonių ateities apsirinkimas. Įsidiegus tokią sistemą, vienas svarbiausių jos teigiamų savybių yra tai, kad saulės elektrinės galimybes galite išnaudoti iki maksimumo.
Pradžioje aptarkime kaip gi veikia saulės elektrinė ir iš ko ji susideda. Saulės elektrines šiomis dienomis galime pamatyti įvairiausiose formose, ar tai būtų ant žemės, lygaus ar plokščio stogo, saulės parkuose. Nenuostabu, nes tai yra vienas efektyviausiu "švarios-žalios" kitaip tariant gamtai draugiškos energijos šaltinis. Bet visas jas sudaro tie patys esminiai komponentai:
Kalbant apie hibridinę saulės elektrinės sistemą pirmiausia reikia paminėti jog ji yra dvejų tipų: ON GRID — Veikianti su ESO elektros tinklų pagalba ir · OFF GRID — veikianti be ESO elektros tinklo.
Hibridinėje saulės elektrinės sistemoje skiriasi keitiklio tipas ir turi papildomą komponentą — saulės bateriją. Elektrinė gali turėti viena arba net kelias baterijas, pavyzdžiui saulės energijos įrangos gamintojas „Growatt“ turi modulines baterijas, kurias labai patogiai susijungia viena su kita. Tokiu principu 10 kW elektros energija yra sutalpinama į ne ką didesnę talpa negu įprastas naktinis stalelis. Kalbant apie inverterį jis veikia įprastu principu, saulės moduliai gaminą saulės energiją siunčia ją į inverterį kuris paverčia į konvertuoja į elektrą ir siunčia ten kur jos reikia labiausiai - į Jūsų namus. Hibridinis keitiklis turi galimybę prijungti baterijas.
ON GRID Pagaminta ir konvertuota energija keliauja į jūsų namus ir elektros perteklius kuris lieka nesunaudotas keliauja į baterijas. Kai baterijos įkrautos pilnai, energijos perteklius keliauja į ESO tinklus. Sukaupta elektros energija baterijose yra NEMOKAMA ir ją galite panaudoti bet kuriuo paros metu pvz.:
NAUDOTI BETKURIUO PAROS METU
Išsekus baterijoms elektros trūkstama elektros energija yra tiekiama iš ESO tinklų.
Galima teigti jog OFF GRID sistema veikia labai panašiu principu, skirtumas tik vienas — sistema veikia be tinklo Eso tinklų pagalbos. Taigi, turint OFF GRID sistemą Jūsų namai aprūpinti elektra tol kol turite saulės energijos, bei baterijų atsargas. Išsekus atsargoms namas lieka be elektros energijos. Turint 5 kW bateriją ir jeigu namams reikalingas elektros energijos kiekis yra 1 kW baterijos užteks 5-ioms valandoms. Pasibaigus baterijų atsargoms namas lieka be elektros. Patariama baterijs iškrauti iki 20 procentų talpos, kad baterijos gyvavimo laikas būtų ilgesnis.
Alternatyva saulės elektrinės baterijoms yra dyzeliniai generatoriai. Veikimo principas labai panašus. Generatorius prijungiamas prie namų elektros sistemos ir dingus elektrai generatorius automatiškai pradeda gaminti elektrą tol, kol jo bake yra dyzelino.
HIBRIDINĖS SISTEMOS PLIUSAI IR MINUSAI
Investicijos kaštai prailginantis atsipirkimo laiką
Baterijų produktyvumo periodas vidutiniškai trumpesnis nei instaliuotos elektrinės
Namai aprūpinti elektra kai tinkle nėra elektros.
Naudojama nemokama elektra net ir nešviečiant saulei
Sutaupoma didesnė pinigų suma komunalinėms išlaidoms
Nemokama elektra elektromobiliui
Saulės elektrinės moduliai
Inverteris - galios keitiklis
Elektrinės montavimo konstrukcija ir priedai
KAI BIRŽOJE ELEKTROS KAINOS YRA PAKILUSIOS
KAI SAULĖ PASISLĖPUSI UŽ HORIZONTO — TAMSIU PAROS METU
VAKARE ĮKRAUTI ELEKTROMOBILĮ AR KITUS ELEKTRONINIUS PRIETAISUS
Elektros saugykla — GROWATT ARK 7.6HV
Hibridinėje saulės elektrinės sistemoje skiriasi keitiklio tipas ir turi papildomą komponentą — saulės bateriją. Elektrinė gali turėti viena arba net kelias baterijas, pavyzdžiui saulės energijos įrangos gamintojas „Growatt“ turi modulines baterijas, kurias labai patogiai susijungia viena su kita.
Tokiu principu 10 kW elektros energija yra sutalpinama į ne ką didesnę talpa negu įprastas naktinis stalelis. Kalbant apie inverterį jis veikia įprastu principu, saulės moduliai gaminą saulės energiją siunčia ją į inverterį kuris paverčia į konvertuoja į elektrą ir siunčia ten kur jos reikia labiausiai - į Jūsų namus. Hibridinis keitiklis turi galimybę prijungti baterijas.
Adresas:
Verslo g. 28 - 3, LT52103, Kaunas
Kontaktai:
Tel.: +370 624 70991
info@invel.lt
UAB "ENVIJA ES"
Įmonės kodas: 300034436
PVM kodas: LT100001104613